mega888 DZIĘKUJEMY PANOM PREZYDENTOM TRUMPOWI I DUDZIE!

DZIĘKUJEMY PANOM PREZYDENTOM TRUMPOWI I DUDZIE!

PL USA

Prezydent USA Donald Trump podczas dzisiejszego przemówienia do Polaków w Warszawie na Placu Krasińskich – pod pomnikiem Powstania Warszawskiego, które to miejsce osobiście wybrał – porwał nasze serca. I z głębokiego przekonania, ale również od serca płynęły z jego ust chociażby takie słowa:
„W Polsce widzę ducha Europy”.
„Nikt na świecie nie posiada tak silnej woli i umiłowania wolności jak Polacy”.
„Jesteście ludźmi, którzy znają wartość tego co bronicie, wartości na których zbudowana jest nasza cywilizacja”.
„W Polakach kryje się odwaga i moc, której nie da się złamać”. W tym kontekście znacznie ponad przyjęty zwyczaj dyplomatyczny pochylił się nad męstwem i bohaterstwem zwłaszcza Powstańców Warszawskich, podkreślając iż czuje się zaszczycony, że na możliwość występować w ich obecności. Alegorią Alei Jerozolimskich jako arterii życia i przetrwania z 63 dni chwały w 1944 r. zobrazował rolę jaką Polska, USA i cała Europa (NATO) mają do odegrania w ratowaniu cywilizacji zachodniej.
„Polska, Ameryka i cała Europa nadal krzyczy <<My chcemy Boga>>”.

Kluczowym pytaniem (przy którym Prezydent Tramp znacząco na długą chwilę zawiesił głos było „Czy Zachód ma jeszcze wolę uniknięcia zagłady?!”. I zaraz dodał „Bo Polska i Ameryka tak i znajdziemy siły aby przetrwać”.
Potępienie agresywnej postawy Rosji m.in. za ingerencję na Ukrainie i w Gruzji oraz wezwanie do walki z terroryzmem islamskim, ale przede wszystkim ufność w zwycięstwo świata naszych wartości to była tylko logiczna konsekwencja.
Wcale nie na marginesie było zauważenie i odważne powiedzenie o raku biurokracji, który ogranicza ludzką wolność i zniewoleniach duchowych człowieka. Kto dziś mówi o kobiecie nie w kontekście feminizmu, a jej godności i roli w rodzinie, która jest nośnikiem wartości i przez to naturalna twierdzą naszej cywilizacji. Imponujące!Szabla Przemka
Miło nam szczególnie, że Prezydent USA podziękował za szczodrość w powitaniu i przyjęciu wojsk USA w Polsce, które bronią przecież „waszego i naszego bezpieczeństwa” ponieważ Fundacja miała w tym swój udział, który dzięki ułańskiej fantazji zapadł dowództwu USArmy głęboko w pamięć: http://www.fundacja-niepodleglosci.pl/component/content/article/9-dziaalno/aktualnoci/1694-silni-razem-spotkanie-2-pulku-kawalerii-usa-mieszkancami-lublina i http://www.fundacja-niepodleglosci.pl/component/content/article/9-dziaalno/aktualnoci/1693-oddzialy-2-pulku-kawalerii-usa-powitane-w-lublinie-zgodnie-z-kawaleryjska-tradycja
Wiele podobnych cytatów można kontynuować. Zachęcamy do zobaczenia, wysłuchania i zapoznania się z tym bezsprzecznie najważniejszym nie tylko w Polsce przemówieniem po wołaniu Jana Pawła II w 1979 r „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze tej ziemi”. Thank you Mr. Presidentza piękną lekcję dumy z bycia Polakami i naszej historii niezłomności:

Znakomicie istotę tego wystąpienia streścił Szef Gabinetu Prezydenta RP min. K. Szczerski: „Prezydent Trump przypomniał, że historia Polski stanowi przepustkę do uniwersalnych wartości”.

Działania naszego Prezydenta na rzecz niepodległości i rozwoju RP nie tylko przywódcy Międzymorza określili słowami Józefa Piłsudskiego „Polska będzie wielka, albo nie będzie jej wcale”.
W imieniu środowiska, Zarządu i Prezesa Fundacji Niepodległości dziękujemy Prezydentom USA Donaldowi Trampowi i Polski Andrzejowi Dudzie za rozumną i aktywną troskę o bezpieczeństwo Polski oraz cywilizacji euroatlantyckiej.                                                                                                                                           Boże błogosław Amerykę, Vivat Najjaśniejsza Rzeczpospolita!

Jan Fedirko, Fundacja Niepodległości, Lublin 6 VII 2017 r.