mega888 V WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKO – PLASTYCZNY „CZŁOWIEK DLA CZŁOWIEKA BRATEM”

V WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKO – PLASTYCZNY „CZŁOWIEK DLA CZŁOWIEKA BRATEM”

czl dla czl bratemSzkoła Podstawowa nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pamięci Majdanka w Lublinie w swojej pracy wychowawczej uwzględnia działania wynikające z misji szkoły, która zawiera się w słowach Jana Pawła II: „Człowiek dla człowieka bratem” co pozwala kształtować młode charaktery w duchu uniwersalnych wartości chrześcijańskich.
Konkurs Recytatorsko - Plastyczny pod nazwą „Człowiek dla człowieka bratem”, inspiruje do wizualizacji cennych wartości i postaw ludzkich takich jak: tolerancja, życzliwość, przyjaźń, współpraca, pokój na świecie. Dzięki tym wartościom przyszłe pokolenia mogą zmieniać na lepsze swoje małe i duże Ojczyzny.
W bieżącym roku szkolnym 2022/2023 odbył się 5 wojewódzka edycja tego konkursu. Wcześniej miał on charakter międzyszkolny.
W konkursie recytatorskim wzięło udział 34 uczniów z 11 szkół Lublina i Lubelszczyzny, zaś w plastycznym oceniono 64 prace, które napłynęły z 34 szkół z Lublina i województwa.
W obydwu rodzajach Konkursu były po trzy kategorie wiekowe - klasy: I-III, IV-VI i VII-VIII
Konkurs odbył się pod honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty p. Teresy Misiuk oraz patronatów merytorycznych Fundacji Niepodległości i parafii p. w Św. Maksymiliana Kolbe w Lublinie.
Fundacja od lat obejmuje patronatem wydarzenie udzielając pomocy przy organizacji konkursu i zapewnia nagrody dla laureatów obu kategorii konkursu: recytatorskiej i plastycznej.
W bieżącym roku dodatkowo Fundacja Niepodległości przekazała na ręce koordynatora konkursu Elżbiety Piechnik egzemplarze publikacji pt. „Poczet Bohaterów Powstania Styczniowego na Lubelszczyźnie” wydanej dzięki finansowaniu przez Fundację PZU. Zostały one przekazane p. Dyrektorowi SP nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pamięci Majdanka w Lublinie p. Ewie Gęcy. Wydawnictwo zasili m.in. księgozbiór szkolnej biblioteki.
Ogłoszenie wyników tegorocznej edycji odbyło się w piątek 26 maja 2023 r. Wyniki są dostępne na stronie internetowej szkoły: https://sp32.lublin.eu/?p=8065
Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym uczniom. Wyrazy uznanie kierujemy nie tylko do laureatów, a także nauczycieli ich opiekunów, ale do wszystkich uczestników – z całego województwa.
Do zobaczenia w następnym roku szkolnym podczas kolejnej edycji.

2023_V_26_bis_2_413x550.jpg

2023_V_26_bis_550x413.jpg