ZESTAW HISTORYCZNY DO PROWADZENIA LEKCJI PATRIOTYCZNO – EDUKACYJNYCH O MISIU WOJTKU – DZIELNYM ŻOŁNIERZU

Kolorowanka MW z 2021 bis 1

Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych udało się wznowić – kolejny raz wydać poprawioną wersję „Zestawu Historycznego do prowadzenia lekcji patriotyczno – edukacyjnych o Misiu Wojtku – Dzielnym Żołnierzu”.
Publikacja właśnie trafia – za darmo (jest bezpłatna) - do dzieci w wieku przedszkolnym oraz początkowych klas szkół podstawowych.
Z dystrybucją docieramy do kilkudziesięciu (ponad 50) podmiotów, w tym bibliotek (m.in. MBP Lublin wraz z ponad trzydziestoma filiami), przedszkoli, szkół podstawowych, organizacji obywatelskich np. Motocyklowy Rajd Wołyński czy Fundacja Solidarności Rodzin, interaktywnych muzeów jak „ Dom Kultury – Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków” w Woli Gułowskiej.
Ponadto publikacja ta stanowi nagrody dla laureatów z młodego pokolenia w konkursach o tematyce historycznej i patriotycznej. Jeśli – mamy taką nadzieje – warunki pozwolą będzie towarzyszyła również innym wydarzeniom patriotycznym jak Rajd ZAPORY (mjr. cc Hieronima Dekutowskiego ps. „ZAPORA”) czy Marsz „LALUSIA” (Marsz Szlakiem Józefa Franczaka ps. „Laluś”).
Dziękujemy dla Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych dzięki którego wsparciu finansowemu publikacja trafia do kolejnych kręgów młodego pokolenia, aby nie tylko rozwijać czytelnictwo, ale i pobudzać postawy patriotyczne poprzez zabawę.


Wydawnictwo mimo iż skierowane gównie do młodszego młodego pokolenia to posiada walor uniwersalności. Jest wręcz rozchwytywana przez dorosłych. Równie chętnie sięgają po nią rodzice, czy dziadkowie czytający je wnukom i podsuwając kredki.
„Zestaw Historyczny do prowadzenia lekcji patriotyczno – edukacyjnych o Misiu Wojtku – Dzielnym Żołnierzu” został przygotowany w dużej mierze przez przedstawicieli Grupy Edukacji Historycznej Fundacji Niepodległości, która w oparciu o jego treść przeprowadza w Muzeum Polskich Sił Zbrojnych (na Zachodzie) w Lublinie tzw. żywe lekcje historii dla najmłodszych.
Kolorowanki z najbardziej znanym kapralem Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie (II Korpusu Polskiego) Misiem Wojtkiem powstały na podstawie rysunków autorstwa Krzysztofa Kokoryna z komiksu „Przygody Misia Wojtka, dzielnego żołnierza”.Kolorowanka MW z 2021 bis 2

Kolorowanka MW z 2021 bis 3 

logo UDSKiOR

Jan Fedirko, Fundacja Niepodległości, Lublin, VIII/IX 2021

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych
- lekcja historii

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...