mega888 Publikacje

Publikacje

Album "Świat utracony. Żydzi polscy. Fotografie z lat 1918 - 1939"

swiat utracony okladka web7Fundacja Niepodległości dofinasowała wydany nakładem Wydawnictwa Boni Libri i Żydowskiego Instytutu Historycznego album zatytułowany "Świat utracony. Żydzi polscy. Fotografie z lat 1918 - 1939". Autorzy wybrali kilkaset przedwojennych fotografi przedstawiający świat, którego istnienie na ziemiach polskich brutalnie przerwała niemiecka okupacja, która dla Żydów i ich świata oznaczała fizyczną Zagładę. Polecamy.
Wśród osób, którym wydawcy złożyli szczególne podziękowania jest członek zarządu Fundacji Niepodległości Przemysław Jaśkiewicz

Książka "Obrońca prawdy" o bł. ks. Jerzym Popiełuszce

popieluszko okladka web6Kolejna publikacja Fundacji Niepodległości została poświęcona osobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Książka „Obrońca prawdy” to zapis dwóch konferencji. Pierwszą z nich zorganizowała Fundacja Niepodległości wspólnie z Instytutem Europeistyki KUL . Odbyła się ona 21 listopada 2014 na KUL w 30 rocznicę śmierci Kapłana. Druga zorganizowana przez NSZZ „Solidarność” odbyła się też na KUL 14 kwietnia 2015. Na obu konferencjach rozmawiano o zbadanych i niezbadanych wątkach samego śledztwa w sprawie zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki, o różnych aspektach procesu zabójców oraz o roli ks. Jerzego Popiełuszki w życiu „Solidarności” i Polski.

 Książka dostępna w księgarni

"Przygody misia Wojtka, dzielnego żołnierza" - komiks dla dzieci

KOMIKS MIS WOJTEK OKLADKA JPG WWW web4Polecamy wydany przez Fundację Niepodległości komiks "Przygody misia Wojtka, dzielnego żołnierza" - ilustrowany przez Krzysztofa Kokoryna do tekstu Anny Niedzieli-Strobel.
Rymowana opowieść o niezwykłych przygodach Misia Wojtka, który towarzyszył polskim żołnierzom na ich tułaczym szlaku w 2 Korpusie Polskim dowodzonym przez gen. Władysława Andersa. Mały miś, przygarnięty w górach Persji w 1942 przez młodych żołnierzy, stał się ich przyjacielem i dobrym kompanem. Żołnierze nauczyli misia nosić skrzynki z amunicją i pilnować wojskowych namiotów. By móc go zabrać ze sobą - Polacy nadali mu imię, wojskowy stopień i wpisali do stanów osobowych Polskich Sił Zbrojnych. W ten sposób niedźwiedź trafił na front we Włoszech, gdzie w maju 1944 brał udział w bitwie o Monte Cassino, wspierając polskich artylerzystów. 
Po wojnie, podobnie jak jego wojskowi przyjaciele, nie mógł wrócić do Polski. Znalazł schronienie w Zoo w Edynburgu, gdzie żył do 1963. Został tam uwieczniony w odsłoniętym niedawno pomniku.
Spotkanie z misiem Wojtkiem na kartach komiksu jest mądrą i pełną humoru lekcją polskiej historii.
W sobotę w Edynburgu odsłonieto pomnik misia Wojtka
Maciej Szymczak
 

Książka pod patronatem Fundacji "Aktualność przesłania moralnego bł. ks. Jerzego Popiełuszki"

okładka lepszej jakości web2Bardzo miło nam poinformować, iż pod patronatem Fundacji Niepodległości, ostatnimi czasy na rynku wwydawniczym ukazała się najnowsza publikacja doktoranta Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Pana Grzegorza K. Szczeciny pt: Aktualność przesłnia moralnego bł. ks. Jerzego Popiełuszki w perspektywie przemian społecznych w polsce po 1989 roku.

W recenzji wydawniczej, napisanej przez ks. dra hab. Tomasza Moskala z Katedry Historii Kościoła w Czasach Najnowszych, Metodologii i Nauk Pomocniczych KUL, czytamy: "W ostatnich latach wielu naukowców podejmowało badania nad wydarzeniami, instytucjami czy chociażby życiem postaci z powojennej Polski. Poznanie tych opracowań z jednej strony poszerza naszą wiedzę o tym trudnym okresie, wydobywa na światło dzienne szerego zapomnianych osób i podejmowanych przez nie inicjatyw, z drugiej umożliwia doskonalenie warsztatu naukowego badacza czasów współczesnych. W nurt tych badań wpisuje się opracowanie Pana Grzegorza Kamila Szczeciny, dotyczące przesłania moralnego błogosławionego męczennika lat 80-tych XX wieku".

Czytaj więcej: Książka pod patronatem Fundacji "Aktualność przesłania moralnego bł. ks. Jerzego Popiełuszki"

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych 
- lekcja historii

2 Pulk Strzelcow Konnych
partner medialny

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...