Publikacje
Album "Świat utracony. Żydzi polscy. Fotografie z lat 1918 - 1939"
Fundacja Niepodległości dofinasowała wydany nakładem Wydawnictwa Boni Libri i Żydowskiego Instytutu Historycznego album zatytułowany "Świat utracony. Żydzi polscy. Fotografie z lat 1918 - 1939". Autorzy wybrali kilkaset przedwojennych fotografi przedstawiający świat, którego istnienie na ziemiach polskich brutalnie przerwała niemiecka okupacja, która dla Żydów i ich świata oznaczała fizyczną Zagładę. Polecamy.
Wśród osób, którym wydawcy złożyli szczególne podziękowania jest członek zarządu Fundacji Niepodległości Przemysław Jaśkiewicz
Książka "Obrońca prawdy" o bł. ks. Jerzym Popiełuszce
Kolejna publikacja Fundacji Niepodległości została poświęcona osobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Książka „Obrońca prawdy” to zapis dwóch konferencji. Pierwszą z nich zorganizowała Fundacja Niepodległości wspólnie z Instytutem Europeistyki KUL . Odbyła się ona 21 listopada 2014 na KUL w 30 rocznicę śmierci Kapłana. Druga zorganizowana przez NSZZ „Solidarność” odbyła się też na KUL 14 kwietnia 2015. Na obu konferencjach rozmawiano o zbadanych i niezbadanych wątkach samego śledztwa w sprawie zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki, o różnych aspektach procesu zabójców oraz o roli ks. Jerzego Popiełuszki w życiu „Solidarności” i Polski.
Książka dostępna w księgarni
"Przygody misia Wojtka, dzielnego żołnierza" - komiks dla dzieci
Książka pod patronatem Fundacji "Aktualność przesłania moralnego bł. ks. Jerzego Popiełuszki"
Bardzo miło nam poinformować, iż pod patronatem Fundacji Niepodległości, ostatnimi czasy na rynku wwydawniczym ukazała się najnowsza publikacja doktoranta Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Pana Grzegorza K. Szczeciny pt: Aktualność przesłnia moralnego bł. ks. Jerzego Popiełuszki w perspektywie przemian społecznych w polsce po 1989 roku.
W recenzji wydawniczej, napisanej przez ks. dra hab. Tomasza Moskala z Katedry Historii Kościoła w Czasach Najnowszych, Metodologii i Nauk Pomocniczych KUL, czytamy: "W ostatnich latach wielu naukowców podejmowało badania nad wydarzeniami, instytucjami czy chociażby życiem postaci z powojennej Polski. Poznanie tych opracowań z jednej strony poszerza naszą wiedzę o tym trudnym okresie, wydobywa na światło dzienne szerego zapomnianych osób i podejmowanych przez nie inicjatyw, z drugiej umożliwia doskonalenie warsztatu naukowego badacza czasów współczesnych. W nurt tych badań wpisuje się opracowanie Pana Grzegorza Kamila Szczeciny, dotyczące przesłania moralnego błogosławionego męczennika lat 80-tych XX wieku".