mega888 Płyty

Płyty

Panny Wyklęte i Maleo Reggae Rockers "Wygnane vol. 2"

PANNY WYKLETE WYGNANE vol.2 web3Panny wyklęte. Volume 2: Wygnane” to kontynuacja muzyczno-historycznego projektu realizowanego wspólnie przez Fundację Niepodległości, Darka „Maleo” Malejonka i zespół Maleo Reggae Rockers oraz zaproszone wokalistki.
 Projekt zaowocował już dwiema płytami. Ich trasy koncertowe wpisywały się w ogólnopolskie działania Fundacji Niepodległości w ramach „Roku Żołnierzy Wyklętych – 2013” i „Roku Żołnierzy Tułaczy – 2014”.
 Albumy „Panny wyklęte” (2013) i „Panny wyklęte. Volume 1: Wygnane” (2014) odniosły ogromny sukces koncertowy. Gorące przyjęcie, z jakim się spotkały, potwierdza, że przesłanie twórców projektu – prezentowania ważnych treści historycznych z nowoczesnej sceny muzycznej – trafnie odpowiada oczekiwaniom publiczności.
 Miesiąc premiery wybrano nieprzypadkowo – przypada wtedy kolejna rocznica zwycięstwa Polaków w Bitwie o Monte Cassino (1944). Teraz to historyczne wydarzenie znajduje swoje odzwierciedlenie w pięknych kobiecych tekstach, wyśpiewanych emocjami. Pozostajemy więc nadal w Roku Żołnierzy Tułaczy, wygnań, tęsknoty, opowieści o silnych kobietach i losach, które nie mogą pozostawić nikogo obojętnym.
Poza wątkami, które obrazują naszą trudną historię nie zabraknie opowieści o miłości i nadziei – dzięki którym wielu osobom udało się przetrwać.
 W poruszających tekstach można odnaleźć tę wewnętrzną siłę, która pozwalała ich bohaterkom „zachować się jak trzeba” w najtrudniejszych czasach. Różnorodność muzyki i artystycznych temperamentów wokalistek potwierdza, że te wartości mogą być bliskie także współczesnemu pokoleniu. Szacunek dla historii wyraża się tutaj w rocku, hip-hopie, rapie i reggae. Wspiera go talent, dynamika i zaangażowanie artystów, którzy stworzyli tę płytę.
 Do wokalistek, które już aktywnie biorą udział w projekcie – Ani Rusowicz, Ani Brachaczek, Anny Przybysz, Anny Witczak-Czerniawskiej, Angeliki Korszyńkiej – Górny, Ifi Ude, Kasi Malejonek, Lilu, Mony oraz zespołu Dziewczyny i duetu Paresłów – dołączyły kolejne – Kinga Berkowicz, Natalia Kukulska, Jadwiga Basińska i Monika Borzym.
 Warty uwagi jest gościnny udział w projekcie znakomitych jazz'manów – Krzysztofa Herdzina i Jerzego Mazzoll'a.
 
Tracklista:
 
1. Kinga „Berka” Berkowicz i MRR „Zaśnij”
2. Zespół Dziewczyny i MRR „Byś wolny był”
3. Mona i MRR „Janina”
4. Kasia Malejonek i MRR „Gołębie serce”
5. Natalia Kukulska i MRR „Po co to było”
6. Ania Brachaczek feat. Mona i MRR „Raj”
7. Jadwiga Basińska feat. Mazzoll i MRR „Za pół godziny wracam do domu”
8. Anna Przybysz feat. Orkiestra Syrena „Miłość nam wszystkim wybaczy”
9. Monika Borzym i MRR „Nie zabije mnie nic”
10. Lilu i MRR „Czerwone maki”
11. Angelika Korszyńska - Górny i MRR „Requiem”
12. Ifi Ude feat. Darek Malejonek i MRR „Litania”
13. Paresłów i MRR „Musisz”
14. Ania Rusowicz feat. Krzysztof Herdzin „Będziemy Polską”
15. Anna Witczak - Czerniawska feat. Mazzoll, Janusz Prusinowski, Darek Malejonek i MRR „Bogurodzica”
 

Płyta "Kto ty jesteś?"

okladka web2KTO TY JESTEŚ – to najnowsza płyta Fundacji Niepodległości skierowana do całej RODZINY, ze szczególnym wsłuchaniem się w NAJMŁODSZYCH.

Płyta jest OPOWIEŚCIĄ, która w gronie rodzinnym, wieczorem przy kolacji czy w czasie WSPÓLNEJ jazdy samochodem nie tylko mog...łaby ale wręcz powinna się wydarzyć. Jest też idealna do SŁUCHANIA jej tylko dla siebie…
Gdyby określić ją trzema słowami to byłyby to: szczerość, humor i zaskoczenie. Ulubione polskie wokalistki: Ania Brachaczek, Ifi Ude, Kasia Klich, Lilu, Marcelina, Marika wsparte głosami Michała Konarskiego, Jacka Stefanika oraz Dzieci - przenoszą w inny czas i w nieoczekiwane okoliczności.
Rodzice znów poczują smak oranżady w woreczku i lodów „Bambino”, przypomną sobie składane w dzieciństwie obietnice, podsłuchają szeptanych nocą najbardziej skrytych marzeń i przemyśleń swoich dzieci.
Najmłodsi odważnie powiedzą dlaczego nie chcą się uczyć o pomnikowych bohaterach a ciekawość jest nie do opanowania, zadadzą dorosłym kilka ważnych pytań.
Będzie też lekcja historii i dawka kindersztuby.
I zupełnie precedensowym wydarzeniem jest to, że na tej płycie oddaliśmy tez głos Polsce, która mówi kim jest i kim chce być w życiu naszych dzieci - momentami pewnie wbrew temu, co inni czasem próbują za nią powiedzieć.
KTO TY JESTEŚ to album dwupłytowy z wersją instrumentalną kuszącą zarówno do samodzielnego wykonywania tekstów Wokalistek i Basi Konarskiej, jak i do pohulania sobie w rytm wciągającej muzyki Aleksandra Molaka.
Do płyty dorzucony jest niewidoczny ale mocno odczuwalny pakiet rozbawienia, wspomnień, wzruszenia i zadowolenia ze spędzonego z Kto Ty Jesteś czasu To coś więcej niż krążek z muzyką, a jeśli jednak nie uda się zobaczyć w nim tego co tam schowane – to zdecydowanie będzie to Państwa ulubiona płyta:)
Wydawca: Fundacja Niepodległości Producent wykonawczy: Barbara Konarska Producent muzyczny i kompozytor: Aleksander “Mothashipp" Molak
Do kupienia w sklepie
Więcej na Facebook

Panny Wyklęte i Maleo Reggae Rockers "Wygnane vol. 1"

okladka panny wygnane webTo już trzeci po Morowych i Wyklętych projekt, który mam zaszczyt muzycznie prowadzić.
Wygnane to podróż w czasie i przestrzeni, od bezkresu Syberii, wypaloną słońcem Palestynę ,Afrykę Północną, białe skały Monte Cassino, po brzegi wiecznie zielonej Szkocji. To historie o tych co wygrały wojnę, a nie mogły wrócić do Ojczyzny. O nieskończonej tęsknocie. Płyta malowana emocjami i uczuciami, które towarzyszyły wygnanym." Darek Malejonek
Wygnanie. Walka. Tułaczka. Tęsknota. Od tych kilku słów można rozpocząć przedstawienie kolejnego wspólnego projektu Fundacji Niepodległości, Darka Malejonka i Maleo Reagge Rockers oraz czołowych wokalistek sceny polskiej. Płyta Panny Wyklęte "Wygnane" vol. 1 to pierwsza część muzyczno-historycznej podróży, która przybliży nam tematy zesłania, gdzie rodziny zostały zdziesiątkowane głodem, zimnem, chorobami, a także walkę za ojczyznę na obcej ziemi, tęsknotę za Polską i zetknięcie z obcą kulturą, muzyką, klimatem... Jest to kolejny tak trudny fragment w naszej historii opowiedzianej tekstem i muzyką z okazji Roku Żołnierzy Tułaczy. Sama płyta w kontekście artystycznym będzie różnić się od poprzednich wydawnictw przede wszystkim tym, że do stylistyki muzycznej, która dominowała do tej pory dochodzą jeszcze elementy folkowe i orientalne związane z tym, że epopeja 2 Korpusu wiodła przez wiele krajów od Syberii po Irak, Palestynę, Włochy a zakończyła się w Szkocji.

Wśród artystek pojawią się znakomite osobistości m.in.: Ania Brachaczek, Ania Rusowicz, Marcelina, Marika, zespół Dziewczyny (Ania Szafraniec i Ola Nowak), Gonix, Ifi Ude, Kasia Malejonek, Katarzyna Groniec, Kasia Kowalska, Fala, Mona, Dore, Gonix, Lilu, Anna Witczak-Czerniawska z zespołu Dikanda czy Angelika Korszyńska – Górny z kultowego zespołu 2Tm2,3.
Ania Rusowicz: " Jest to projekt bardzo mi bliski ze względu na
historię mojej rodziny, która była zaangażowana w wojnę. Mój dziadek był oficerem AK, walczył o wolną Polskę. Warto przekazywać historię, chociażby poprzez muzykę"
Marcelina: "Najbardziej poruszyły mnie fragmenty listów, pamiętników, opisów ludzi, którzy zostali zesłani na Sybir, wywożeni. Zaskoczeni w nocy. Całe rodziny, dzieci. Ich strach i niewiedza co może stać się dalej..."

Recenzja

PREMIERA płyty 9.11.2014 r.

W sprzedaży w Sklepie

Płyta "Panny Wyklęte"

panny wyklete CD 2Projekt muzyczny Fundacji Niepodległości, która chcąc oddać hołd Żołnierzom Wyklętym – zaprosiła Darka Malejonka z zespołem Maleo Reggae Rockers i niezwykłe polskie Wokalistki do zrobienia tego, co tylko prawdziwi artyści potrafią.

Wyśpiewane, wykrzyczane i wyszeptane przejmujące historie Wyklętych, widziane oczami żon, matek, żołnierek i też samej historii. Płyta wprowadza w niezwykły nastrój i nie chodzi tu tylko o zadumanie się nad tym wstrząsającym czasem naszej historii. Niezwykłe w niej jest to, że słuchając tych utworów przeżywa się i momenty solidarności z bohaterami tekstów, gotowości do walki o pamięć Niezłomnych na przemian z buntem, bezradnością i wzruszeniem takim do łez i dreszczy… Utwory oddają uczucia, które towarzyszyły tamtym ludziom i tamtym czasom. Słowa wbudowane są w niezwykłą muzykę, tak różnorodna jak różnorodne są teksty i ich Autorki. Każda wokalistka śpiewa w zgodzie z tym co czuje, wszystkie napisały teksty pod dyktando serca przejętego losami Wyklętych. Poza utworem Pań Przybysz – wszystkie pieśni – od soulowych, reggae’owych przez rap po wręcz metalicznego rocka – to muzyczne pióro Darka Malejonka.

Do walki o dobre imię polskich bohaterów Darek zaprosił: Anię Brachaczek, Gonix, Halinkę Mlynkovą, Ifi Ude, Kasię Kowalską, Lilu, Kasię Malejonek, Marcelinę, Marikę, Monę, duet Paresłów (Dore i Fala), Annę Przybysz, Natalię Przybysz, Paulinę Przybysz. Wszystkie Artystki zaśpiewały tak niesamowicie, jak tylko może zaśpiewać kobieta – o mężczyźnie, za którym tęskni, o którego się boi, którego traci i którego kocha i szanuje. Kobieta osłabiona brakiem mężczyzny, ojczyzny i troska o codzienność a mimo to mocna wiarą, wiernością i miłością. Ekstremalnie niebezpieczne czasy, gdzie życie ociera się o śmierć, miłość i wierność duszona jest nienawiścią i zdradą, gdzie Niezłomnych wychowanych na świętościach: Bóg, Honor Ojczyzna – historia wciągnęła w czasy zła, donosów, strachu i kolejnego politycznego poddaństwa. Te moce stworzyły płytę która jest symbiozą misterium dla ducha i uczty dla ucha.

Prawdziwy polski elementarz patriotyzmu i śpiewnik, który powinien znaleźć się w każdym polskim domu.Projekt wsparty honorowymi patronatami najważniejszych polskich instytucji: Instytutu Pamieci Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Utwory: 1. Siła – Mona & MRR 3:37 2. On nie zapomni – Marcelina & MRR 3:14 3. Niezłomni – Kasia Kowalska & MRR 4:12 4. Jedna chwila – Kasia Malejonek & MRR 4:16 5. Heroina – Gonix & Maleo 3:53 6. Jest mi zimno – Ania Brachaczek & MRR 3:13 7. Inna – Ifi Ude & MRR 4:20 8. Panie generale – Halinka Mlynkowa & MRR 4:26 9. Nocna zmiana – Mona, Lilu, Gonix, Dore & MRR 4:14 10. Walczyk – Lilu & MRR 4:00 11. Modlitwa dziewczyńska – Marika & MRR 4:36 12. Kawka na Ordynackiej – Paresłów & MRR 3:33 13. Czarno – biały – Paulina Przybysz, Natalia Przybysz, Anna Przybysz & MRR 3:49 14. Prawem wilka – Marcelina & MRR 4:39 15. Noc – Ania Brachaczek, Darek Malejonek & MRR 5:02 16. Etiuda rewolucyjna – Fryderyk Chopin & MRR 3:31

Do kupienia w Sklepie

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych 
- lekcja historii

2 Pulk Strzelcow Konnych
partner medialny

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...