IX OGÓLNOPOLSKI KONKURS KSIĄDZ STANISŁAW KONARSKI - NASZ WSPÓŁCZESNY

2020 04 16 bisDziewiąty już ogólnopolski konkurs o ks. Stanisławie Konarskim pod patronatem m.in. Fundacji Niepodległości został rozstrzygnięty.
Organizatorami byli - jak zawsze - Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie.
Od początku roku realizowano go w kategoriach praca literacka oraz prezentacja multimedialna. Główną ideę konkursu jest jak co roku stanowiło rozpowszechnienie wartości głoszonych przez Ks. St. Konarskiego w odniesieniu do współczesności. Ideały te wcielone w życie słynnymi reformami nauczania - edukacji i dziś mogą być wzorem dla tych, którzy „odważą się być mądrym”.
W tym roku udział w konkursie wzięło udział 103 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z aż 9 województw. Wyniki wraz z listą nagrodzonych oraz wyróżnionych uczniów na:
https://ken.pbw.lublin.pl/aktualnosci/wyniki-ix-ogolnopolskiego-konkursu-o-ks-stanislawie-konarskim-ksiadz-stanislaw-konarski-nasz-wspolczesny 
Gratulujemy uczestnikom i laureatom oraz oczywiście organizatorom. Dziękujemy i już czekamy na przyszłoroczną jubileuszową edycję konkursu.

 Cenne wydarzenie upowszechniające wiedzę o doniosłej postaci w historii Polski objęte zostało patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika, Metropolity Lubelskiego;
Ojca Mateusza Pindelskiego, Prowincjała Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów; Jarosława Stawiarskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego; dr. Krzysztofa Żuka, Prezydenta Miasta Lublin; Teresy Misiuk, Lubelskiego Kuratora Oświaty; Przemysława Omieczyńskiego, Prezesa Zarządu Fundacji Niepodległości.
Przewodniczącym Jury był prof. dr hab. Mieczysław Ryba z katolickiego Uniwersytety Lubelskiego (zarazem Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego).
Obecna edycja konkursu „Ksiądz Stanisław Konarski – nasz współczesny” odbyła bez gali finałowej – mamy nadzieję, że po raz ostatni nagrody laureatom zostały rozesłane. Zawsze miło i przyjemnie gościć w progach Szkoły Podstawową nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie.

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych 
- lekcja historii

2 Pulk Strzelcow Konnych
partner medialny

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...