mega888 90. ROCZNICA WIELKIEGO GŁODU NA UKRAINIE

90. ROCZNICA WIELKIEGO GŁODU NA UKRAINIE

2023_XI_25_Glodomor_L-n.jpgWojna to głód (wśród innych niedostatków i nieszczęść), ale gdy bez powodu i w czasie pokoju ktoś go specjalnie wywołuje i to przeciw własnym obywatelom, to takie szczególne okrucieństwo może wywoływać tylko przerażenie i potępienie. Tak moskvicini tylko to budzą i na to zasługują...
W 90 rocznicę tej potwornej zbrodni rosyjskiej oddajmy głos dla Prezydenta walczącej kolejny raz z moskalskim bestialstwem Ukrainy:
Dziś brzmią nasze modlitwy. Dziś brzmią nasze słowa w obranie sprawiedliwości. Jest widoczna solidarność wszystkich wolnych ludzi, którzy zapalają świeczki pamięci na znak tego, że Ukraina nigdy nie zapomni swoich ludzi, którym życie odebrało ludobójstwo Głodomoru”. W. Zełenski pod Narodowym Muzeum – Memoriałem Pamięci Głodomorów w Ukrainie.

W Lublinie jak co roku spotkaliśmy się wraz z ukraińskimi przyjaciółmi z Towarzystwa Ukraińskiego na wspólnej modlitwie pod Pomnikiem Wielkiego Głodu (obelisk w kształcie wielce wymownego bochna chleba) obok ronda Metropolity P. Mohyły opodal Masztu Niepodległości. Tradycyjnie zapaliliśmy białe i czerwone znicze.
Ofiary ludobójstwa uczcili również przedstawiciele Konsulatu Generalnego Ukrainy w Lublinie, Prezydenta Miasta Lublin, ukraińscy żołnierze Wielonarodowej UKR-POL-LIT Brygady oraz Zbigniew Wojciechowski Wicemarszałek Woj. Lubelskiego. (Warto przypomnieć, że wspomniane powyżej jakże wymowne upamiętnienie powstało w dużej mierze dzięki jego staraniom).

W tym dniu podczas nabożeństw na ołtarzach w cerkwiach wykłada się bochenek chleba naszego powszedniego...
Wieczne odpoczywanie wszystkim ofiarom moskalskiego ludobójstwa racz dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
R.I.P.

  Tekst i foto Jan Fedirko, FN, L-n 25 XI 2023 r.

 2023_XI_25_Glodomor.png

 Zertwam_Glodomoru.jpg

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych 
- lekcja historii

2 Pulk Strzelcow Konnych
partner medialny

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...