mega888 POD FUTERKIEM MISIA WOJTKA

POD FUTERKIEM MISIA WOJTKA

Skąd taki co niSP_51_L-n_fb_LzMW_14_XI_23r.jpgeco frywolny tytuł tej informacji odnośnie Historycznych Lekcji Patriotycznych „Spotkania z Misiem Wojtkiem”, a to już proszę posłuchać:
https://radio.lublin.pl/2023/11/19-11-2023-studio-wschodnie-o-fundacji-niepodleglosci/ 

I część tego nagranie z niedzielnego - 19 listopada 23 r. - Studia Wschodniego w Radio Lublin traktuje właśnie o tym projekcie realizowanym przez Fundację Niepodległości.
Również patron medialny projektu Kurier Lubelski tydzień wcześniej (w magazynie weekendowym 12 listopada 2023) piórem red. Tomasza Nieśpiała informuje o „Lekcjach, które pokazują, że patriotyzmem można żyć na co dzień”:
https://kurierlubelski.pl/lekcje-ktore-pokazuja-ze-patriotyzmem-mozna-zyc-na-co-dzien/ar/c1-18057595

Minęła już połowa zaplanowanego cyklu tzw. żywych lekcji historii w Muzeum Polskich Sił Zbrojnych w Lublinie warto więc przypomnieć, że spotkaniom towarzyszy uzupełniająca niejako treść zajęć publikacja o tej samej nazwie „Historyczne Lekcje Patriotyczne <>”. Wydawnictwo zawiera m.in. graficzne biogramy bohaterów tamtych czasów - żołnierzy Polskiej Armii na Wschodzie, ale i elementy edukacji poprzez rozrywkę dla młodego pokolenia. Publikacja trafia nie tylko do rąk uczestników lekcji (i bibliotek ich szkół), ale również innych stu szkół podstawowych Lubelszczyzny, aby choć w ten sposób umożliwić zapoznanie się z omawianym dziedzictwem historycznym uczniom, którzy nie będą mogli wziąć udziału bezpośrednio w naszych lekcjach. To drugi istotny element projektu poszerzający zakres jego oddziaływania.
Z informacji jakie uzyskujemy od dotychczasowych uczestników (zarówno uczniów, jak i ich nauczycieli) można już wnioskować, że udaje się nam w atrakcyjny i przystępny dla młodego pokolenia sposób podnosić wiedzę o historii i bohaterach Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie - tzw. Żołnierzach Tułaczach.

Przypominamy iż fotorelacja z lekcji na tej stronie w zakładce Multimedia/Galeria: https://www.fundacja-niepodleglosci.pl/multimedia/2799-spotkania-z-misiem-wojtkiem-historyczne-lekcje-patriotyczne
Tzw. galeria uzupełniana jest w miarę kolejnych wizyt szkół z Lubelszczyzny – odbytych zajęć.
Ponadto pojawiła się „dodatkowa” fotorelacja https://www.fundacja-niepodleglosci.pl/multimedia/2797-mis-wojtek-uczniowska-kredka-kl-3a-sp-50-l-n

 

 LzMW_2023_XI_21_bis.jpg

 Min._EiN.jpg

Zadanie finansowane ze środków Ministra Edukacji i Nauki
w ramach Programu Wsparcia Edukacji. 

MEiN.jpg 

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych 
- lekcja historii

2 Pulk Strzelcow Konnych
partner medialny

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...