mega888 VIII PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI POŚWIĘCONY II WOJNIE ŚWIATOWEJ W ZBIERSKU

VIII PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI POŚWIĘCONY II WOJNIE ŚWIATOWEJ W ZBIERSKU

Zbirsk_1_III_24_bis.jpg1 marca br. w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Zbiersku miała miejsce ósma już edycja „Przeglądu twórczości poświęconego II wojnie światowej”. Nie przypadkowo odbył się on w dniu przeznaczonym na uczczenie pamięci Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych. To ci bohaterscy żołnierze walczący z obu okupantami niemieckim i moskalskim - w ramach Polskiego Państwa Podziemnego oraz Podziemia Antykomunistycznego stanowią emblematyczny przykład ofiary polskiej daniny krwi za wolność Ojczyzny w tamtych wcale nie tak odległych czasach.
Jak podają organizatorzy do przeglądu w br. przystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pola w Stawiszynie, Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Mycielinie, Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Rychwale, Szkoły Podstawowej w Kokaninie i reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Zbiersku.
Gośćmi byli przedstawiciele władz samorządowych JST Ziemi Kaliskiej. Niejako tradycyjnie wydarzenie objęła patronatem Fundacja Niepodległości. Ufundowaliśmy również mamy nadzieję, że atrakcyjne nagrody.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, że „DZIŚ UPOMINAJĄ SIĘ O PAMIĘĆ…”                                                   Poniżej kilka zdjęć, zaś więcej informacji, a przede wszystkim zdjęć z Przeglądu na stronie internetowej Szkoły: http://zszbiersk.pl/viii-przeglad-tworczosci-poswiecony-ii-wojnie-swiatowej,673,pl

Laureatami VIII edycji przeglądu zostali : Nadia Tyczyńska ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Rychwale, Maja Kaczmarek ze Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Mycielinie i Witold Białas ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Zbiersku.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, zaś organizatorom i nauczycielom przygotowującym uczniów dziękujemy za wysiłek i poświęcony czas bez którego przedstawiciele młodego pokolenia nie mieli by okazji wykazać się swymi talentami i umiejętnością ich zaprezentowania.

 Zbirsk_1_III_24_2.jpg

Zbirsk_1_III_24_3.jpg

Zbirsk_1_III_24_4.jpg

Zbirsk_1_III_24_5.jpg

Zbirsk_1_III_24_6.jpg

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych 
- lekcja historii

2 Pulk Strzelcow Konnych
partner medialny

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...