WOJEWÓDZKA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 W LUBLINIE

2019 09 02 bis 2 września br. przedstawiciel Zarządu Fundacji Niepodległości wziął udział w Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2019/2020. Po uroczystej Mszy Św. w Archikatedrze Lubelskiej rozpoczęcie bieżącego roku szkolnego miało miejsce w gościnnych progach Biskupiaka – XXI LO im. św. St. Kostki w Lublinie.
Wydarzenie z udziałem władz wojewódzkich, miejskich, parlamentarzystów z Lubelszczyzny oraz Biskupów Lubelskich – ordynariusza S. Budzika oraz emerytowanego – absolwenta Biskupiaka – R. Karpińskiego oraz P. Svitłany Horbovskiej – Konsula Ukrainy z dużą elegancją poprowadziła Lubelska Kurator Oświaty P. Teresa Misiuk. Wśród kilku przemówień wyróżniło się wystąpienie posła P. Lecha Sprawki (ex Kuratora Oswiaty w L-nie). Najbardziej zaś gromkie brawa zebrał ks. dyr. K. Strug. Jednak tegoroczna inauguracja odbywała się w 80. rocznice wybuchu II wojny światowej. Stąd obecność jej kombatantów. P. Marianna Krasnodębska za swe słowa skierowane do uczniów i postawę życiową otrzymała owacje na stojąco.
Uroczystość uświetnił występ – program artystyczny na naprawdę dobrym poziomie uczniów pt. „ Każdy ma swoje Westerplatte” (nawiązanie do słów skierowanych wiele lat temu do polskiej – i nie tylko - młodzieży przez św. Jana Pawła II).
Nie tylko samych celujących ocen, ale i jak wspomniał w liście Minister Edukacji „budowania rzeczywistej, a nie tylko wirtualnej wspólnoty” życzymy uczniom, pedagogom i rodzicom – całej społeczności wszystkich szkół na Lubelszczyźnie i w Polsce.

Tekst i foto Jan Fedirko, Fundacja Niepodległości, Lublin 2 IX 2019 

2019 09 02 bis 1

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych
- lekcja historii

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...