ODSZEDŁ WALECZNY PANCERNIAK

Plk Marian TOMASZEWSKI RIP WWW 96dpiZ wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 5 czerwca 2020 w Wielkiej Brytanii, w wieku 98 lat, na Wieczną Wartę odszedł płk Marian Tomaszewski, sybirak, żołnierz gen. Władysława Andersa, zdobywca Monte Cassino, Piedimonte, Ankony i Bolonii. Pancerniak 6. Pułku Pancernego im. Dzieci Lwowskich. Podczas II wojny światowej odznaczony Krzyżem Walecznych, Złotym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Monte Cassino.
Pana Pułkownika mieliśmy zaszczyt i przyjemność spotkać ponownie rok temu, podczas uroczystości obchodów 75. rocznicy Bitwy o Monte Cassino. Dane nam było słuchać jego relacji z walk, które toczone były o Piedimonte SanGermano. Był nieocenioną skarbnicą pamięci o chwale 2.Korpusu Polskiego! Niech spoczywa w Pokoju. Cześć i chwała Bohaterom!

N/z Śp. płk Marian Tomaszewski z rekonstruktorami z Grupy Edukacji Historycznej Fundacji Niepodległości podczas spotkaniaw maju 2019 w Piedimonte San Germano, podczas uroczystości 75. rocznicy jego zdobycia przez 6. Pułk Pancerny Dzieci Lwowskich.

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych
- lekcja historii

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...