mega888 Panny Wyklęte i Maleo Reggae Rockers "Wygnane vol. 1"

Panny Wyklęte i Maleo Reggae Rockers "Wygnane vol. 1"

okladka panny wygnane webTo już trzeci po Morowych i Wyklętych projekt, który mam zaszczyt muzycznie prowadzić.
Wygnane to podróż w czasie i przestrzeni, od bezkresu Syberii, wypaloną słońcem Palestynę ,Afrykę Północną, białe skały Monte Cassino, po brzegi wiecznie zielonej Szkocji. To historie o tych co wygrały wojnę, a nie mogły wrócić do Ojczyzny. O nieskończonej tęsknocie. Płyta malowana emocjami i uczuciami, które towarzyszyły wygnanym." Darek Malejonek
Wygnanie. Walka. Tułaczka. Tęsknota. Od tych kilku słów można rozpocząć przedstawienie kolejnego wspólnego projektu Fundacji Niepodległości, Darka Malejonka i Maleo Reagge Rockers oraz czołowych wokalistek sceny polskiej. Płyta Panny Wyklęte "Wygnane" vol. 1 to pierwsza część muzyczno-historycznej podróży, która przybliży nam tematy zesłania, gdzie rodziny zostały zdziesiątkowane głodem, zimnem, chorobami, a także walkę za ojczyznę na obcej ziemi, tęsknotę za Polską i zetknięcie z obcą kulturą, muzyką, klimatem... Jest to kolejny tak trudny fragment w naszej historii opowiedzianej tekstem i muzyką z okazji Roku Żołnierzy Tułaczy. Sama płyta w kontekście artystycznym będzie różnić się od poprzednich wydawnictw przede wszystkim tym, że do stylistyki muzycznej, która dominowała do tej pory dochodzą jeszcze elementy folkowe i orientalne związane z tym, że epopeja 2 Korpusu wiodła przez wiele krajów od Syberii po Irak, Palestynę, Włochy a zakończyła się w Szkocji.

Wśród artystek pojawią się znakomite osobistości m.in.: Ania Brachaczek, Ania Rusowicz, Marcelina, Marika, zespół Dziewczyny (Ania Szafraniec i Ola Nowak), Gonix, Ifi Ude, Kasia Malejonek, Katarzyna Groniec, Kasia Kowalska, Fala, Mona, Dore, Gonix, Lilu, Anna Witczak-Czerniawska z zespołu Dikanda czy Angelika Korszyńska – Górny z kultowego zespołu 2Tm2,3.
Ania Rusowicz: " Jest to projekt bardzo mi bliski ze względu na
historię mojej rodziny, która była zaangażowana w wojnę. Mój dziadek był oficerem AK, walczył o wolną Polskę. Warto przekazywać historię, chociażby poprzez muzykę"
Marcelina: "Najbardziej poruszyły mnie fragmenty listów, pamiętników, opisów ludzi, którzy zostali zesłani na Sybir, wywożeni. Zaskoczeni w nocy. Całe rodziny, dzieci. Ich strach i niewiedza co może stać się dalej..."

Recenzja

PREMIERA płyty 9.11.2014 r.

W sprzedaży w Sklepie

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych 
- lekcja historii

2 Pulk Strzelcow Konnych
partner medialny

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...